مجله ی اینترنتی ایرانیان،بورس،فرابورس،سیگنال سهام،فانوس،Mohsen Rezaei،تحلیل
مجله اینترنتی ایرانیان

http://www.noornews.ir/files/fa/news/1391/9/22/46054_612.jpg

آزمایشات هسته ای آمریكا،فروش موشك های اسكندر به سوریه،نصب سیستم پدافندی تاد و گنبد آهنین،نصب سیستم پدافندی پاتریوت در تركیه،و حالا هم پرتاب موشك بالستیك توسط كره شمالی .تاریخچه وقوع جنگ ها را بررسی كنیم به نتایجی هولناك می رسیم.امید وارم این بار این گونه نباشد.

مقامات کره شمالی سرانجام موشک دوربرد این کشور را با وجود مخالفت های بین المللی به فضا پرتاب کرد.

9P120 Temp-s.jpg

به نقل از فرانس 24 ؛ کره شمالی روز چهارشنبه در ساعت 49 :9 دقیقه به وقت محلی نخستین مشک دوربرد خود را با موفقیت به فضا پرتاب کرد. پیونگ یانگ اعلام کرد : این موشک هم اکنون در مدار قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش ، کارشناسان کره جنوبی اعلام کردند باید بررسی های لازم در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش موشکی همسایگان شمالی انجام پذیرد و پس از آن اظهارنظر نهایی در این خصوص را اعلام کرد.

پرتاب این موشک دارای سه مرحله جداگانه بود ، مرحله اول شامل جدا شدن قسمتی از موشک پس از پرتاب می باشد که به گفته مقامات کره جنوبی جداسازی با موفقیت انجام شده و قسمت مورد نظر در دریای زرد فرود آمد .

ژاپن خواستار تشکیل جلسه فوری شورای امنیت شد

همچنین ژاپن تشکیل جلسه فوری شورای امنیت را در مورد آزمایش موشکی کره شمالی خواستار شده است.

دولت ژاپن  از شورای امنیت سازمان ملل خواست در مورد اقدام کره شمالی در پرتاب یک موشک دوربرد نشست فوق العاده برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو؛ پس از اقدام کره شمالی در پرتاب موشکی که از نظر ژاپن یک موشک دوربرد است، تسونو نیشیدا نماینده ژاپن در سازمان ملل از ریاست مغربی شورای امنیت خواست در این مورد جلسه ای فوق العاده تشکیل دهد.

ماموریت علمی یا موشک بالستیک

از سوی دیگر پیونگ یانگ می گوید که این پرتاب ماموریتی علمی برای قرار دادن ماهواره در فضاست.
کره شمالی آخرین بار یک موشک ماهواره بر سه مرحله ای به نام اونها-3 را در ماه آوریل آزمایش کرد اما این راکت بلافاصله بعد از پرتاب منفجر شد.

با این همه کشورهای ژاپن، آمریکا و کره جنوبی براین باورند که کره شمالی در پوشش قرار دادن ماهواره در مدار زمین قصد دارد توانمندی خود در دستیابی به موشک های بالستیک را ازمایش کند و از این رو پرتاب موفقیت آمیز این راکت پیشرفت مهمی در تلاش های کره شمالی برای دستیابی به توانایی پرتاب موشک بالستیک قاره پیما همراه با برنامه هسته ای نظامی این کشور محسوب می شود.

واشنگتن و متحدانش تاکید دارند که پرتاب روز چهارشنبه در واقع آزمایش مخفی موشک بالستیک است که قطعنامه های سازمان ملل را که بعد از دو آزمایش هسته ای پیونگ یانگ در سال های 2006 و 2009 صادر شد نقض می کند.

شورای امنیت سازمان ملل در سال 2006 کره شمالی را از نظر تسلیحات و مواد قابل استفاده در ساخت موشک های بالستیک و تسلیحات کشتار جمعی تحریم کرد. این سازمان همچنین صادرات کالاهای لوکس را به کره ممنوع، اموال برخی افراد و شرکت های کره ای را مسدود و مسافرت آنها به خارج از کشور را ممنوع ساخت.

شورای امنیت در سال 2009 صادرات سلاح از کره شمالی را ممنوع ساخت و به همه کشورها دستور داد محموله های مشکوک این کشور را بازرسی کنند.منابع :

خبر انلاین

نورنیوز

موشک بالیستیکموشک بالستیک (به انگلیسی: Ballistic missile) به موشک‌هایی می‌گویند که تا ارتفاع بسیار بالایی اوج می‌گیرند(که این قسمت راه با موتور روشن انجام می‌شود) و مابقی راه را با استفاده از نیروی جاذبه زمین به سمت هدف می‌روند که مانند یک سقوط آزاد البته با هدایت صحیح است. موشک‌های بالیستیک معمولا ارتفاع بسیار بالایی می‌گیرند و برخی از موشک‌های بالستیک که برد بسیار بالایی دارند حتی از جو زمین نیز خارج می‌شوند و با استفاده از یک ماشین ورود مجدد (RV) به جو باز می‌گردند.


تعریف

موشک بالستیک در حقیقت یک ماشین تحویل موشک- مولد، شامل سیستم رهیابی و محفظه حمل مهمات است که اساساً علیه اهداف زمینی و سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع گوناگون موشک‌های بالستیک معمولا بر حسب برد طبقه بندی می‌شوند. نوع خاصی از موشک‌های بالستیک وجود دارد که از زیردریایی‌ها شلیک می‌شود و SBLM نام دارد. در ساخت موشک‌های بالستیک، مبحث پیشرانه که مشخص کننده برد موشک است مهمترین مسئله محسوب می‌شود و پس از آن میزان توانایی حمل مهمات که قدرت تخریب آن را افزایش می‌دهد.

تاریخچه

اولین موشک بالستیک A-4 نام داشت که معمولا با نام موشک وی-۲ (انتقام ۲) شناخته می‌شود که بین سالهای ۱۹۳۰ تا ۱۹۴۰ میلادی توسط آلمان نازی و زیر نظر ورنر فون براون ساخته شد. اولین پرتاب موفقیت آمیز وی-۲ در ۳ اکتبر ۱۹۴۲ بود و برای اولین بار در تاریخ ۴ سپتامبر ۱۹۴۴ علیه انگلستان مورد استفاده قرار گرفت. تا پایان جنگ جهانی دوم حدود ۳۰۰۰ موشک وی-۲ پرتاب شده بود.

انواع

موشک‌های بالستیک را می‌توان از نظر برد و یا کاربرد آنها دسته بندی کرد، که معمولاً آنها را بر اساس برد گروه بندی می‌کنند. کشورهای مختلف از الگوهای متفاوتی برای دسته بندی موشکهای بالستیک استفاده می‌کنند.

  • موشک جنگی بالستیک کوتاه برد(به انگلیسی: Tactical ballistic missile):با میزان برد ۱۵۰ تا ۳۰۰ کیلومتر
  • موشکهای بالستیک TBM (به انگلیسی: Tactical ballistic missile): با میزان برد بین ۳۰۰ تا ۳٫۵۰۰ کیلومتر
  • موشک بالستیک کوتاه برد (SRBM) (به انگلیسی: Short-range ballistic missile):با برد کمتر از ۱٫۰۰۰ کیلومتر
  • موشک بالستیک میانبرد (MRBM) (به انگلیسی: Medium-range ballistic missile):با میزان برد بین ۱٫۰۰۰ تا ۳٫۵۰۰ کیلومتر
  • موشک بالستیک بلند برد (IRBM) (به انگلیسی: Intermediate-range ballistic missile):با میزان برد ۳٫۵۰۰ تا ۵٫۵۰۰ کیلومتر
  • موشک بالستیک قاره پیما (ICBM) (به انگلیسی: Intercontinental ballistic missile):با برد بیشتر از ۵٫۰۰۰ کیلومتر
به دلیل محدودیت موشکهای بالستیک در توانایی حمل بارهای سنگین عمدتاً از موشک‌های بالستیک بلند برد و میانبرد برای حمل کلاهک‌های هسته‌ای استفاده می‌شود، زیرا در غیر این صورت پرتاب کردن حجم کمی از مواد منفجره معمولی توسط موشک‌های بالستیک صرفهٔ اقتصادی ندارد.


كشور:
فدراسیون روسیه

نام:
Topol-M, RS-12M1/M2

كلاس:
قاره پیما

جایگاه:
سیلو, جایگاه متحرك

طول:
21.90 m

قطر:
1.90 m

وزن هنگام پرتاب:
47200 kg

كلاهك:
تك كلاهكه

سرجنگی:
اتمی 550 كیلوتنی

پیشرانه:
سه مرحله ای

برد:
10500 km

وضعیت:
عملیاتی

سال ورود به خدمت:
1997


نام روسی: RS-12M1/-12M2 Topol-M

موشك روسیه SS-27 ,یا توپول-ام موشكی قاره پیما,زمین پایه,كه از پیشرانه ای با سوخت جامد استفاده میكند.این موشك اوج تكنولوژی موشكهای بالستیك را نمایان ساخت,تركیبی از سوختی مدرن و طراحی جدید كلاهك نویده موشك بسیار قدرتمندی را میداد كه قابلیت پرتاب از سیلوهای زیر زمنی و جایگاههای متحرك را داراست.هدف روسیه از ساخت این موشك شكست دادن تمام موشكهای ضد بالستیك جهان است كه توپول-ام به خوبی از عهده وظیفه محوله برمیاید.

یوری سولومونوی,سرپرست موسسه مسكو برای تكنولوژی های خاص و ژنرال طراحه خانواده موشكی توپول است,موشك توپول-ام شالوده اصلی موشك های استراتژیك(هسته ای) روسیه در سال 2015 است.

مسلما تك كلاهكه 550 كیلوتنی این موشك به تنهایی قادر به ویران كردن یك شهر است و همزمان توان زندگی در ان را به طور كلی از بین میبرد.موشك SS-27 ساخته شده است برای حملات متقابله هسته ای.

موشكSS-27 ,سلاحی در خور توجه برای وارد كردن ضربه اول میباشد.موفقیت ضربه اول در نابود كردن توان هسته ای نیروی دشمن مهم است,كه توپول-ام از عهده این كار به دقت برمیاید.

دقت این موشك 350 m CEPگزارش شده كه دقت بسیار بالائی برای یك موشك روسی است.

سولومونوی در مقابل مردم گزراش داد كه هنگام پرتاب موشك توپول-ام انتقال میدهد 4 یا 6 كلاهك در سرجنگی بلند خود به همرا فریب دهنده ها,همچنین اشاره كرد به قابلیت هایی در نوع سیلو پرتاب.

موشك توپول-ام یا SS-27 ,بردی برابر با 10500 كیلومتر یا 6524 مایل را داراست با به همراه داشتن كلاهكی هسته ای به وزن 550 كیلوتن.به صورت غیر مشخصی اشاره شده كه بازده ای برابر با 1 مگاتن را دارست كه با قرار دادن و افزایش هلاك های MIRV تا 6 عدد قابل دست یابی است.

نصب سیستم تقویت كننده حمل(PBV) در كلاهك ها و سیستم دیجیتالی ناوبری خودكار همراه با GLOSNASS (equivalent to Global Position Satellite) سیستم هدایت ماهواره ای دقتی برابر با 350 m CEP را برای این موشك فراهم ساخته است.وزن این موشك در هنگام پرتاب برابر با 47200 كیلوگرم است با طولی برابر 21.9 متر و قطری 1.9 متری و موتوری با سوخت جامد و 3 مرحله ای.

طراحی SS-27 شروع شد در اواخر دهه 80 میلادی,به هرحال طراحی مجدد در سال1992 موجب ساخت كل موشك و ساختمان ان شد.اولین پرتاب این موشك در دسامبر 1994 برای اولین بار تست شد و اولین تست پرتاب نسخه TEL vehicle ان حدود 6 سال بعد انجام شد.اولین موشك های SS-27 در سال 1997 وارد خدمت شدندو در سیلو های اصلاح شده SS-19 قرار گرفتند.اولین نوع نسخه TEL در سال 2001 وارد خدمت شد و سفارش ساخت 350 موشك داده شده كه در سال 2005پنجاه موشك تحویل شده.نوع دریاپایه این موشك در دست طراحی است.

[تصویر: topol-m__1.jpg]

مطالب دیگر

حراج بزرگترین ناو آبی-خاکی روسیه،ناو جنگی روسیه،ناو فرسوده

هواپیمای بدون سرنشین بوئینگ ایکس-45 ای (boeing X-45a)

جدیدترین دستاورد های دفاعی سپاه,دستاورد,سپاه پاسداران

تكنولوژی "زیردریایی هسته ای" و توانمندی ایران در این عرصه

توافقنامه "لاکهیدمارتین" برای ساخت نسخه اسرائیلی اف-35
اشنایی با جنگنده‌ی یوروفایتر , شاه‌مهره دفاعی اتحادیه‌ی اروپا

اشنایی با ناوبری در پرنده های بی سر نشین ( UAV )،پهپاد

مشکات‌ موشک کروز 2هزار کیلومتری ایران،موشك،مشكات

مقایسه تجهیزات رزمندگان ایرانی در دفاع مقدس با دهه 90

جنگنده نسل پنجم چیست؟چه مدل هایی از آن وجود دارد؟

جنگنده اف-16 بلاک 40 و 42 ،Night Falcon،شاهین شب
خودروی پل زن Biber Armored Bridgelayer ساخت آلمان

نگاهی به ویژگی‌های 10 رادار ناشناخته ایرانی,رادار ایرانی

مروری بر دستاوردهای دفاعی 6سال رژه 31شهریورماه

گام به گام از ساخت «کانتینربر» تا ناو هواپیمابر در ایران
شش نبرد هوایی برتر در جنگ تحمیلی,میراژ,تام كت

توپ دریایی فجر27،پیشرفته ترین توپ دریایی جهان

سلاح های لیزری در جنگ های نوین,امنیت پرواز

طبقه بندی: علوم نظامی و جنگ افزار، 
برچسب ها: موشک دوربرد کره شمالی با موفقیت به فضا پرتاب شد، موشک دوربرد کره شمالی، کره شمالی،
ارسال توسط م رضایی
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic