مجله ی اینترنتی ایرانیان،بورس،فرابورس،سیگنال سهام،فانوس،Mohsen Rezaei،تحلیل
مجله اینترنتی ایرانیان

آزاد سازی فضای حافظه رم


سرویسهایی را که از آن استفاده نمیکنید را غیر فعال نمایید : چنانچه کامپیوتر شما خانگی است و به هیچ شبکه محلی وصل نیستید، با غیر فعال کردن سرویسهای شبکه که به صورت پیش فرض در ویندوز XP، فعال است میتوانید سرعت ویندوز را افزایش دهید. برای اینکار در پنجره RUN عبارت Msconfig را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. حال در پنجره باز شده، تب Services را انتخاب و تیک عبارات زیر را برداشته و سیستم را مجددا راه اندازی نمایید :

 

Alerter

 

Fast User Switching com

 

 TCP/IP NetBIOS helper

 

 Remote desktop Help Se

 

 Themes = Universal Plug and Play

 

 Wireless Zero Configuration

 

2) حذف برنامه های مقیم حفظه: بعد از نصب برخی نرم افزارها، آیکون آن آن نرم افزار در Taskbar در قسمت System Tray ظاهر میشود و این یعنی اینکه فایلی برای دسترسی سریع و جهت اعمال تنظیمات درآن نرم افزار، در حافظه سیستم مقیم شده و به هر حال بسته به حجم و کاربرد خود، بخشی از حافظه را همواره در اشغال خود دارد. برای حذف این برنامه ها از حافظه، در پنجره RUN عبارت Msconfig را تایپ کرده و کلید اینت را فشار دهید، سپس در پنجره باز شده تب StartUp را انتخاب نمایید و تیک برنامه های غیر ضروری را برداشته و مجددا سیستم را راه اندازی نمایید.

 

3) تصویر زمینه دسکتاپ را بردارید : باور کنید وجود این تصویر، ویندوز را وادار میکند که همیشه آن را Load کند. این امر در اثر بازو بسته کردن پنجره ها اتفاق میافتد و با عث کاهش سرعت ویندوز میشود، که به خصوص در پردازنده های با سرعت پایین، مشخص است. برای حذف این تصویر در جای خالی در صفحه Desktop کیلیک راست کرده و گزینه Propertise را انتخاب و در پنجره باز شده، تب ُDesktop را انتخاب کنید و در کادر Back Ground، گزینه اول یعنی None را انتخاب وسپس بر روی Ok کلیک کنید.

 

4) فایل سیستم درایو های خود را از FAT 32 به NTFS تبدیل کنید.

 

5) حذف افکتهای ویندوز : برای اینکار بر روی My Computer کلیک راست کرده و گزینه Propertise را کلیک کنید. در پنجره باز شده تب Advanced را انتخاب و بر روی کلید Setting مربوط به Performance کلیک کنید، در پنجره باز شده، و در تب Visual Effects تقریبا تمام قابلیتهای تصویری ویندوز قابل تنظیم است. ضمنا توجه داشته باشید که به طور پیش فرض، تمامی افکتهای تصویری ویندوز فعال است. این افکتها میتواند بار زیادی را به سیستم تحمیل کند و باعث کندی اجرای برنامه ها میشود. ضمنا با نتخاب گزینه Let Windows Choose در این پنجره، ویندوز با توجه به قابلیتهای ویدئویی سیستم، مواردی را که قادر به بر آورده کردن آن است، فعال میکند. انتخاب Add just for best apperance نیز باعث انتخاب تمام گزینه ها می شوید. همچنین انتخاب Add just best Performance، تمام گزینه ها را حذف میکند. در این حالت ویندوز بیشترین کارایی و سرعت را دارد.

 

6) مرتب نمودن فایل ها: از منوی Start بخش All Programs را برگزیده و سپس منوی Accessories را باز کنید و در منی System Tools برنامه Disk Defragmenter را اجرا و تمامی درایو ها را Defrag کنید. اینکا باعث مرتب سازی فایل ها بر روی هارد شده و سرعت دسترسی به آنها را به نحو محسوسی بالا می برد


یک اشتباه برنامه نویسی در ویندوز ایکس پی


همگی برنامه نویسان هنگام نوشتن برنامه های خودشان ممکن است اشتباه کنند. اما این اشتباه اگر از جانب شرکت غول پیکر مایکروسافت باشد اندکی جای بحث دارد! در این ترفند قصد داریم یکی از اشتباهات برنامه نویسی موجود در ویندوز XP اشاره کنیم که در نگارش های بعدی نیز فیکس نشده است را برای شما رو کنیم.

 

برای دیدن این اشتباه:ابتدا باید یکی از فولدرهای سنگین موجود در هارد را انتخاب کنید. بهترین انتخاب پوشه WINDOWS است که در درایوی که ویندوز را در آن نصب کرده اید وجود دارد.اکنون روی پوشه WINDOWS راست کلیک کنید و از قسمت Send To ، درایوی سیدی خودتان را انتخاب کنید.خواهید دید که عمل کپی آغاز میشود. تا اینجای کار ، همه چیز عادی است.اما اکنون کافی است روی آیکون ...Copying که در Taskbar ویندوز شما ظاهر شده است ، راست کلیک کنید و Maximize را برگزنید.اکنون با صفحه ای مواجه میشوید که مطمئنأ تاکنون ندیده اید 

مواظب هرز نامه ها باشید

هرزنامه ها یکی از نتایج forward كردن ایمیل است forwardكردن زمانی است كه شما یك ایمیل را در صندوق پستی خود دارید كه مایل هستید آن را بدون هیچ تغییری به همان شكل، برای كسی ارسال كنید.

برای این منظور كافی است روی دكمه forward كلیك و سپس آدرس پست الكترونیكی مورد نظرتان را وارد كرده و آن را ارسال كنیدforward .) كردن ایمیل می‌‌تواند یك راه سریع برای ارسال ایمیل بدون نیاز به نوشتن باشد ولی اگر دقت نكنید، می‌‌تواند یك خطرمهم امنیتی را برای خودتان و گیرندگان ایمیل‌تان ایجاد كند.زمانی كه یك ایمیل forward می‌‌شود، دریافت كنندگان ایمیل به صورت خودكار در بدنه ایمیل لیست می‌‌شوند. (آدرس ایمیل دریافت كنندگان قبلی و خود شما در بدنه نامه لیست می‌‌شود.)متاسفانه، هرزنامه‌نویس یا كسانی كه فقط به دنبال راه نفوذ برای به دست آوردن آدرس‌های ایمیل باشند، می‌‌توانند لیست آدرس‌های ایمیل را بفروشند، بنابراین خریداران می‌‌توانند شروع به ارسال هرزنامه به آن آدرس‌ها كنند.فقط چند ثانیه طول می‌‌كشد تا شما آدرس گیرندگان قبلی را در ایمیل، قبل از forward كردن پاك كنید و خودتان، دوستان و همكاران‌تان را از یك موقعیت بسیار بد نجات دهید

 


 
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات