مجله ی اینترنتی ایرانیان،بورس،فرابورس،سیگنال سهام،فانوس،Mohsen Rezaei،تحلیل
مجله اینترنتی ایرانیانadsl را کامل بشناسید

ADSL چیست؟
این کلمه مخفف عبارت خط اشتراک دیجیتال نامتقارن است که بنا به تعریف، فن آوری ارتباطی پیشرفته ای با پهنای باند وسیع می باشد که برای استفاده در تلفنهای معمولی ساخته شده است. این فن آوری قادر است اطلاعات را در طول خطوط معمولی تلفن، با سرعتی معادل 140 برابر سریعترین مودم آنالوگ موجود در بازار انتقال دهد.
مزیت ADSL چیست؟
در کنار سرعت بسیار بالای آن، مودمهای ADSL مزیتهای بسیاری نسبت به مودمهای آنالوگ دارند. برخلاف مودمهای آنالوگ که نیازمند شماره گیری (اتصالات dial-up) می باشند؛ ارتباطات ADSL همیشه برقرار است. این بدین معناست که دیگر نه به شماره گیری و قطع و وصل شدن نیازی هست؛ و نه به انتظار کشیدن برای اتصال به اینترنت؛ در واقع، ارتباط شما دائمی است. مزیت دیگر آن قابلیت استفاده از تلفن، حتی در لحظه کار با اینترنت می باشد. به این ترتیب، دیگر نیازی نیست که شما از بین این دو، یکی را انتخاب کنید.
سرعت آن چقدر است؟
سرعت اینگونه ارتباط بستگی به سطح خدماتی دارد که ISP شما فراهم می آورد. یک مودم ADSL می تواند اطلاعات را با سرعتی بین 256 کیلوبیت در ثانیه تا 8 مگابیت در ثانیه پایین گذاری کند. نمونه استانداردی از این مودم بنام G.lite با سرعت پایین گذاری 1.5Mbps بزودی وارد بازار خواهد شد. این سرعت بیش از 25 برابر سرعت یک مودم 56.6Kbps می باشد.
چگونه با وجود استفاده همزمان تلفن و اینترنت از خط تلفن، سرعت آن بالاتر است؟
مودمهای آنالوگ علائم خود را از طریق شبکه تلفن عمومی ارسال می کنند، درست همانگونه که تلفنهای معمولی علائم خود را می فرستند. اما مودمهای ADSL علائم خود را همچون یک کوله پشتی بر دوش علائم صوتی قرار می دهند. در هنگام ورود به مرکز مخابرات، این خط تلفن به دو قسمت تقسیم می شود. تماسهای صوتی به شبکه تلفن عمومی و علائم اطلاعاتی به سوی اینترنت فرستاده می شوند.
آیا واقعا سرعت آن 56K است ویا مانند مودمهای معمولی ظاهرا 56K می باشد؟!
هنگام کار کردن با ADSL، محدودیتهای سرعت بیشتر بعلت عملکرد خادم اینترنتی که شما می خواهید با آن ارتباط برقرار سازید و میزان عبور و مرور بر روی این شاهراه بوجود می آید. اینترنت شبکه ای متشکل از مجموعه ای از رایانه ها می باشد که هریک اطلاعات خود را با روشی متفاوت و از طریق رایانه هایی با سرعتهای متفاوت رد و بدل می کنند. بنابراین، سرعتی که شما بوسیله یک مودم ADSL اطلاعات را دریافت می کنید؛ تحت این عوامل تغییر می کند.
طرز کار ADSL چگونه است؟
ADSL
از راه تقسیم خط تلفن به دو دامنه فرکانسی کار خود را انجام می دهد. فرکانسهای زیر 4Khz برای ارسال صدا کنار گذاشته می شوند؛ و فرکانسهای بالای آن نیز برای انتقال اطلاعات بکار می روند. از این طریق استفاده همزمان از اینترنت و تلفن میسر می شود. چنین روشی را نامتقارن می نامند و دلیل آنهم اینست که برای دریافت اطلاعات، پهنای باند بیشتری نسبت به ارسال آن بکارگرفته می شود. سرعت پایین گذاری همانگونه که قبلا گفته شد؛ از 256 کیلوبیت تا 8 مگابیت در ثانیه متغییر است، و سرعت بالاگذاری نیز بین 16 تا 640 کیلوبیت در ثانیه خواهد بود. این خصوصیت بسیار سودمند است؛ چرا که اکثر کاربران اینترنت بیشتر اطلاعات را دریافت می کنند تا ارسال.
آیا این فن آوری با رایانه معمولی نیز سازگار است؟
پاسخ مثبت است و این نکته قابل ذکر است که هر چه رایانه جدیدتر باشد؛ عملکرد آن نیز بهتر خواهد بود. دو نوع مودم ADSL وجود دارند: داخلی و خارجی (Internal, External). مودمهای داخلی کارتهایی هستند که در درون یک شیار PCI درون رایانه شما نصب می گردند. مودمهای خارجی از طریق یک درگاه USB به رایانه و یا شبکه شما متصل می گردند.
هزینه خرید این مودم چقدر است؟
هزینه آن بستگی به شرکت خدمات رسان ADSL و قیمت خود مودم دارد. بسیاری از شرکتهای اینترنتی، مودم را بعنوان بخشی از خدمات خود به کاربر می دهند. در حال حاضر، ممکن است که شما قادر به خرید یک مودم ADSL نباشید؛ ولی در آینده می توانید یکی از آنها را به عنوان بخشی از سخت افزار سیستم خود خریداری نمایید
تاثیر ADSL بر ارتباط تلفنی تا چه حد است؟
در بیشتر مواقع، ADSL تداخلی با ارتباطات تلفنی ایجاد نمی کند و بالعکس. تنها در بعضی مواقع، هنگامی که از یک سیم تلفن برای این دو استفاده می کنید؛ ممکن است که به نصب یک ******************** ساده بین دوشاخه و پریز تلفن نیاز باشد.
نیازی به تغییر آدرس الکترونیکی (email) می باشد؟
این بستگی به این دارد که شرکت اینترنتی ارائه دهنده خدمات email به شما، خدمات ADSL را نیز ارائه می دهد یا خیر. سایتهای اینترنتی که بر اساس شبکه بوجود آمده اند؛ همچون: Netscape و یا Hotmail با تغییرات
ADSL
تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت.
تفاوت بین انواع مختلف ADSL به چه صورتی است؟
G.lite
یا ADSL Lite یک استاندارد مخابراتی بین المللی است. این فن آوری سرعت پایین گذاری را تا 1.5Mpbs و سرعت بالاگذاری را تا 384Kbps افزایش می دهد. ADSL سریع السیر بسیار سریعتر از این گونه عمل می کند سرعت پایین گذاری را تا 8Mbps افزایش می دهد؛ اما مشکل آن اینست که بسیار پرهزینه و مشکل ساز است. نصب آن به حضور متخصصان و کارگذاری یک جداساز بر روی خط تلفن بمنظور جداسازی تماسهای صدا-نمابر از اطلاعات در حال انتقال نیاز دارد.
تفاوت بین ADSL و مودمهای کابلی چیست؟
ADSL
ارتباطی دائمی و پرسرعت را بر روی یک سیم معمولی تلفن بوجود می آورد؛ در حالیکه، مودمهای کابلی ارتباط دائمی و پرسرعت خود را بر روی یک خط تلویزیون کابلی تقسیم شده (shared) ارائه می دهند. با وجود اینکه مودمهای کابلی دارای قابلیت پایین گذاری و پهنای باند بسیار بالاتری هستند؛ ولی بدلیل اینکه این پهنای باند بین تمام کاربران تقسیم شده است و امکان اتصال همزمان تمام کاربران به شبکه وجود دارد؛ چنین سرعتی مطمئنا افت و خیز خواهد داشت. سرعت بالا گذاری مودمهای کابلی در بیشتر مواقع، کمتر از ADSL است، که این یا بدلیل اینست که کابل مذکور، خود، کم سرعت تر است و یا افراد بسیار زیادی در یک همسایگی در حال تلاش برای ارسال و دریافت اطلاعات خود می باشند. تفاوت عمده بین ADSL و مودم کابلی در تعداد خطوط مهیا شده برای هر کدام از آنهاست. امروزه، بیش از 12 میلیون خانه یافت نمی شوند که از خدمات ارتباط دو طرفه کابلی برخوردار باشند؛ و با اینکه این رقم در حال افزایش است؛ ولی با رقم دارندگان خطوط تلفنی معمولی قابل رقابت نیست. تنها حدود 20 درصد از خانه ها در حال حاضر قابلیت نصب خدمات کابلی را دارند که در مقایسه با 50 تا 60 درصد قابلیت استفاده از ADSL میزان ناچیزی است. علاوه بر آن، بسیاری از شبکه های کابلی قادر به ارائه کانال بازگشت نیستند؛ در نتیجه، چنین شبکه هایی قبل از ارائه خدمات اینترنتی با باند عریض، نیازمند ارتقاء جدی و همه جانبه در سیستم خود می باشند.

لطفا یه سر بزنید ===> www.PJI.ir


آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات