مجله ی اینترنتی ایرانیان،بورس،فرابورس،سیگنال سهام،فانوس،Mohsen Rezaei،تحلیل
مجله اینترنتی ایرانیان

چگونه یك آیكون Address bar برای سایت خود ایجاد كنید؟

شما می توانید آیكون ویژه جست وجوگر وب (IE) را برداشته و به جای آن لوگوی انتخابی را جایگزین نمایید. اگر به سایتتان مراجعه كنید متوجه می شوید كه یك لوگوی (e) آبی با یك كادر سفید در پایین صفحه، Status bar، نوار عنوان و در آدرس سایت ها قبل از URL، Address bar وجود دارد. مشابه همین لوگو در منوی Favorites و پنل folderقبل از آدرس سایت ها نیز وجود دارد. شما می توانید این علامت را با آیكون ویژه و مطلوب خودتان عوض كنید. تمام كاری كه انجام می دهید این است كه تصویری را طراحی كنید و اطمینان حاصل كنید كه فرمت و اندازه آن مناسب و درست است. سپس آن را در Root Directory سایت خودتان Upload كنید. می توان از هر كدام از بسته های نرم افزاری گرافیكی كه كاركردن با آن را می دانید جهت ایجاد چنین آیكونی استفاده كنید و یا این كه یك برنامه مخصوص ایجاد آیكون را از اینترنت پیدا كنید تا كار برایتان راحت تر شود. در این برنامه ها فایل های الگویی وجود دارند كه ایجاد آیكون مورد نظر را برایتان ساده می كنند. یكی از این برنامه ها Microangel 5.05 است كه در سایت (http://www.impact/ soft.com) قرار دارد. سایت های دیگری كه در این زمینه می توانند به شما كمك كنند،
http://www.icon/ factory.com
و(http://www.iconedit.com/) می باشند. ما در این قسمت از Iconedit استفاده می نماییم.
گام اول - نرم افزار را نصب كنید
پیش از هر اقدامی باید نرم افزار Iconedit را كه نرم افزار ساده ای است، نصب كنید. كار شما ایجاد یك تصویر با كیفیت بالا است كه هدف سایت شما را به روشنی معرفی كند.
گام دوم - اندازه ها را معین كنید
یك لوگوی ۱۶*۱۶ یا ۳۲*۳۲ pixel را انتخاب كنید. پیشنهاد می شود از سایز ۱۶*۱۶ استاندارد استفاده كنید.
گام سوم - لوگو باید واضح باشد
نمایان بودن لوگو بسیار مهم است، به ویژه برای سایت ها و فعالیت های جا افتاده كه یك لوگوی مبهم غالباً گویا نخواهد بود. می توانید یك لوگوی آماده را وارد كنید و سپس آن را طبق دلخواه تغییر دهید.
گام چهارم - آیكون خود را Upload كنید
حالا می توانید لوگوی خود را در شبكه بگذارید. اگر می خواهید آیكون ویژه جدید شما در تمام صفحات سایت تان ظاهر شود، باید تصویر را در دایركتوری Root روی سایت بگذارید و اطمینان حاصل كنید كه آن را «Favicon.ico» نامگذاری نموده اید. به طور مثال
www .your website .com/favicon.ico
برای هر یك از ساب فولدرهای سایت باید این كار را انجام دهید و باید وضوح هر یك را به طور جداگانه در هر بخش از سایت اصلی تان اصلاح كنید.
گام پنجم - یك Favourite جدید بسازید
اگر برای ایجاد سایت تان از ابزار online استفاده كرده اید، مانند Lycos Tripod service در آن صورت ممكن است لازم باشد، كه فایل آیكون را به صورت Gif روی سایت ببرید و سپس آن را تحت Favico.ico مجدداً نامگذاری كنید. حتماً لازم است این كد را در ابتدای صفحه HTML اضافه كنید:
< Link rel="address bar icon" href= "http://www.yourwebsite/ .com/favicon.ico")
همه Link سایت هایتان را در Favourites پاك كنید، history را نیز پاك كنید. سپس دوباره به سایت تان بازگردید و یك favourites تازه بسازید.
گام ششم - اگر آیكون ظاهر نشد
بعضی وقت ها، حتی وقتی كه آیكون جدید در منوی favourites شما ظاهر می شود، در address bar مشاهده نمی شود. لازم است یك بار همه مرورگرها و صفحات باز را ببندید و مجدداً آنها را بازكنید. حالا به جای آن لوگوی IE آبی رنگ، قدیمی ، تكراری می توانید اثری كه خودتان خلق كردید را مشاهده كنید.


smart navigation  هدایت هوشمندانه!

مفهوم Smart Navigation و فواید آن
Smart Navigation یكى از بهترین ابزارهاى جدیدى است كه ASP.NET آنرا عرضه كرده است. این ابزار جدید باعث شده ظاهر برنامه هاى وب و احساسى كه نسبت به آن وجود دارد شباهت بیشترى با برنامه هاى عادى و نوشته شده براى ویندوز پیدا كند.

 

یكى از موانع بزرگ برنامه هاى تحت وب به معمارى و ساختار HTTP برمى گردد. جاییكه مجبوریم اطلاعات جمع آورى شده در سمت مشترى را به سرور بازگردانیم. به همین دلیل مجبور به رسم مجدد و كامل صفحه اى كه قبلا دیده ایم مى باشیم، كه این نه تنها باعث مى شود یك حالت فلش مانند در این رفت و برگشت و رسم مجدد رخ دهد، بلكه براى صفحه هاى بلند كه براى دیدن تمام صفحه نیازمند بهscrolling هستیم، باعث مى شود كه دیدمان را به اول صفحه انتقال دهد، چیزى كه هم شاید دلخواه ما نباشد و هم اینكه ممكن است باعث سردرگمى كاربر گردد. همچنین این فرآیند باعث تغییر فوكوس كنترل ها و بسیارى از اتفاقات دیگرنیز مى شود.

 

در برنامه هاى عادى ویندوز ما به طور معمول فقط قسمت هایى از صفحه را به روز مى كنیم كه تغییرى در آن ایجاد شده باشد یا تحت تاثیر چیزى قرار گیرند و این بدون نیاز به تغییر در كل برنامه مى باشد (مثلا فقط یك عضو به listbox ما اضافه مى شود. بدون تغییر و رسم مجدد فرم برنامه.

 

Smart Navigation یا به عبارتى هدایت هوشمندانه این توانایى موجود در برنامه هاى ویندوز را براى برنامه هاى تحت وب فراهم مى كند! اما قبل از هر چیز باید بدانید كه این ابزار فقط براى IE مى باشد و آن هم نسخه هاى ۵ به بالاتر آن. با این وجود شما مى توانید Smart Navigation را فعال یا غیرفعال سازید، بدون آنكه تاثیرى در برنامه شما بگذارد. حتى اگر شما در پروژه تان مرورگرهاى محتلفى را مدنظر قرار داده باشید، مى توانید Smart Navigation را فعال سازید. در این صورت ASP.NET نوع مرورگر را تشخیص داده و Smart Navigation را فقط براى مرورگرهاى پشتیبانى شده فعال مى سازد.

 

چهار مورد برجسته اى كه Smart Navigation فراهم مى كند عبارتند از:

صفحه در میان درخواست ها یك نمایش ممتد را داراست و به عبارتى حالت فلش زدن به خود نمى گیرد.
موقعیت Scroll را حفظ مى كند.
فوكوس عضو دارنده فوكوس را نگه مى دارد.
آخرین صفحه درون تاریخچه (History) نگهدارى مى شود.

 

این ابزار در حالت واقع گرایانه براى برنامه هایى كه ارسال به عقب(!) Postback فراوانى دارند طراحى شده است ولى با توجه به این نكته كه محتواى صفحه نباید زیاد تغییر نكند. احتمالا بنا به دلایل كارایى و نه اینكه در تغییرات زیاد ایرادى بهم بزند - مترجم. شاید یك چیز شگفت آور در مورد این ابزار این باشد كه شما در حقیقت نیاز به نوشتن هیج كد و برنامه اى ندارید.

 

نحوه استفاده
Smart Navigation
درون هدایت كننده صفحه (Page directive : <%@ %>)، براى تنظیم یك صفحه و درون web.config براى تنظیم كل برنامه استفاده مى شود. براى تنظیم در Page Directive به صورت زیر عمل كنید:
<%@ Page SmartNavigation=true %>

 

و براى تنظیم در web.config از ساختار زیر استفاده نمایید:
<Configuration>
<System.web>
<Pages SmartNavigation=true />
</System.web>
</Configuration>

 

روش كار اینگونه است كه كل صفحه بدرون یك فریم دورنى مخفى (hidden IFrame) بارگذارى (load) مى شود و سپس فقط قسمت هاى تغییر كرده دوباره رندر(render) مى شوند.الگوریتم نام گذاری فایل ها در ویندوز  XP

 

نام فایل ها تا 255 کاراکتر میتواند باشد ، شامل فاصله و بعضی کاراکتر هایی که در داس اجازه نداشتید استفاده کنید . ویندوز سیستمی را برای بازکردن فایل های با نام دراز در داس فراهم کرده است ، بدین صورت که وقتی در ویندوز فایلی را با نام بلند ذخیره کنید ویندوز یک نام کوتاه با استاندارد 8.3 نیز برای آن میسازد.

در سیستم 8.3 تعداد 8 کاراکتر برای نام فایل و 3 کاراکتر برای پسوند مجاز است .

 چند کلمه خاص نیز برای سیستم رزرو شده است و نمیتوان از آنها بعنوان نام پوشه استفاده کرد . از جمله : CON, AUX, COM1, COM2, COM3, COM4, LPT1, LPT2, LPT3, PRN, NUL

بد نیست یکبار سعی کنید پوشه ای بنام CON بسازید . ویندوز بطور اتومات نام آنرا به New Folder تغییر میدهد .

برای اینکه هر دو نام فایل یا پوشه را ببینید، در ویندوزتان  Command Prompt را باز کنید و تایپ کنید Dir /x . در لیست خروجی نام کوتاه و نام بلند هر پوشه یا فایل کنار هم نشان داده میشوند . در این محیط داس مانند، برای رفتن به داخل پوشه هایی که در اسمشان فاصله هست یا نام بلند دارند باید از علامت کوتیشن در اول و آخر نام پوشه استفاده کنید . مثال :

move "c:\This month's reports\*.*" "c:\Last month's reports"

ساخت نام فایل کوتاه توسط ویندوز چگونه صورت میگیرد؟ سیستم fat  و NTFS از کاراکتر های یونیکد بسیاری برای ساخت نام فایل بهره می گیرند که در داس ممنوعند .هنگام ساخت نام فایل کوتاه توسط ویندوز ، این کاراکتر ها حذف میشوند ، تمام فاصله ها و نقطه های داخل نام فایل حذف میشوند تا نام فایل به 6 کاراکتر برسد و بعد یک علامت ~1 در انتهای نام فایل اضافه میشود .همچنین پسوند فایل به 3 کاراکتر تبدیل میشود و حروف بزرگ میشود . با اینکار یک نام کوتاه مجاز در داس برای فایل مورد نظر تولید میشود .

حال اگر بیش از 5 فایل داشته باشید که نامشان در داس بصورت یکسان در آید ویندوز بگونه ای متفاوت آنها را نام گذاری میکند .بدین صورت که 2 کاراکتر اول اسم فایل را نگه میدارد و 4 کاراکتر باقیمانده را بر اساس الگوریتم خاص خودش تغییر میدهد و ~1  را هم اضافه میکند . به جدول زیر نگاه کنید تا تفاوت نام گذاری را مشاهده کنید :

Long File Name

Short File Name

This is test 1.txt

THISIS~1.TXT

This is test 2.txt

THISIS~2.TXT

This is test 3.txt

THISIS~3.TXT


ارسال اس ام اس رایگان

این سایت رو كه می خوام معرفی كنم امكان ارسال 3 sms در روز رو به شما می ده که كاملا رایگانه كافیه سری به سایت http://www.sms2him.com/  بزنین و پس كلیك در قسمت ثبت نام فرم مربوطه رو پر كنید  پس از تایید مشخصات یك sms به شماره موبایل شما  ارسال می شه كه شامل نام كاربری و پسورد شماست  می تونین باوارد كردن نام كاربری و پسورد در سایت حداقل 3 sms در روز بزنین

 رتبه
سنج گوگل
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات