مجله ی اینترنتی ایرانیان،بورس،فرابورس،سیگنال سهام،فانوس،Mohsen Rezaei،تحلیل
مجله اینترنتی ایرانیان

افزایش 20 درصدی سرعت اینترنت

Run  را از منوی Start اجرا كنید.
2-
در Run عبارت gpedit.msc را تایپ كرده و OK را كلیك كنید.
3-
منتظر بمانید تا Group Policy اجرا شود.
4-
در بخش Local Comuter Policy و در زیر Computer Configuration گزینه Administrative Templates را گسترش دهید. (این كار با كلیك بر روی علامت+ كار آن انجام دهید )
5-
در لیست باز شده گزینه Network را نیز گسترش دهید.
6-
حال در این لیست Qos Packet Scheduler را انتخاب كنید.
7-
به گزینه هایی كه در سمت راست ظاهر می شوند دقت كنید.
8-
بر روی Limit reseivable bandwidth كلیك راست كرده و Properties را كلیك كنید.
9-
پس از اینكه پنجره ی Limit reservable bandwidth Properties باز شد در برگه Setting و در زیر Limit reservable bandwidth گزینه Enabled را انتخاب كنید.
10-
مشاهده می كنید كه با انتخاب آن در روبروی Bandwidth Limit مقدار پیش فرض آن یعنی 20 درصد به نمایش در می آید.
11-
به جای عدد 20 مقدار 0 را تایپ كرده و OK را كلیك كنید.
12-
حال به Connection ی كه به وسیله ی آن به اینترنت وصل می شوید رفته، رایت كلیك كرده و بر روی دكمه ی Properties  كلیك كنید.

13- به برگه Networking بروید و دقت كنید كه QoS Packet Scheduler فعال باشد (تیك كنار آن مشاهده شود(.
14-
این پنجره را OK كنید.
15-
كامپیوتر خود را Restart کنید.


System tray چیست و چه كاربردی دارد ؟

به ناحیه سمت راست (task bar ) یعنی همانجایی كه ساعت در آن قسمت قرار دارد system tray می گویند.

در این قسمت علاوه بر ساعت سیستم آیكن هایی از برنامه ها وجود دارد .(بطور مثال yahoo messenger ) این برنامه ها هر چقدر در این ناحیه بیشتر باشد باعث می شود سرعت كامپیوتر هنگام روشن شدن خیلی كند شود.
برای پاك كردن برنامه های مزاحم در این ناحیه باید دقت كرد .چون برنامه های سیستمی و درایورهای صوتی و گرافیكی مثل علامت بلندگو و آرم كارت گرافیك هم در این ناحیه هستند .

برای پاك كردن از منوی start منوی run را باز كرده و عبارتmsconfig را در آن تایپ كنید .پنجره ای با نام system configuratio utility باز می شود كه در آن تب startup را فعال نمایید .
حالا لیستی از برنامه هایی كه در موقع روشن شدن ویندوز بالا می آیند در جلوی شماست . هر برنامهای را كه نخواستید هنگام روشن شدن بالا بیاید و باعث كندی شود را با برداشتن تیك غیرفعال كنید .
خیلی مراقب باشید زیرا اگر برنامه ای را كه به سیستم عامل ویندوز مربوط استژ اشتباها پاك كنید ویندوز دچار خرابی می شود.

در ویندوز اكس پی در همین قسمت گزینه ای به نام hide all microsoft services وجود دارد كه اگر آن را بزنید برنامه هایی را كه به ویندوز مربوط است را مخفی می كند و لیستی را به شما میدهد كه در آن خبری از فایل های سیستم نیست و راحت و با اطمینان تر می توان بقیه برنامه ها را از لیست خارج كرد.
وظیفه ی کلیدهای تابعی کیبورد

ردیف بالای صفحه کلید شما را 12 کلید F اشغال کرده اند ، اما آیا تا به حال به طرز کار این کلیدها و وظیفه ای که هر یک از آنها ایفا میکنند دقت کرده اید؟ در اینجا قصد داریم تا وظیفه و عملکرد هر یک از این کلیدها را برای شما شرح دهیم.

F1 در اکثر برنامه ها از جمله خود ویندوز برای کمک رسانی (Help) به کار می رود
F2 :
اگر یک فایل یا دایرکتوری را انتخاب کنید با فشردن کلید2F روی آن می توان اسم آن را عوض کرد. با زدن کلید Esc تغییرات اعمال نمی شود و با زدن کلید Enter تغییرات شما ثبت می شود
F3
پنجره ی جستجو (search) را برای شما باز می کند
F4
منوی منوی نشانی پنجره ی فعال ویندوز را به شما نشان می دهد تا بتوانید یک نشانی دیگر انتخاب کنید.
F5
اطلاعات موجود در صفحه را بازخوانی (Refresh) می کند تا از تغییرات احتمالی پس از بازکردن آن پنجره مطلع شوید.
F6
همانند کلید Tab عمل می کند و انتخاب محل های مختلف پنجره فعال را امکان پذیر می کند.
F10
منوی بالای پنجره را انتخاب می کند که می توانید با مکان نما بر روی منوها حرکت کنید. با زدن دوباره F10 یا Esc می توانید از این حالت خارج شوید.
F11
نیز پنجره را به حالت تمام صفحه (Full Screen) در می آورد. با زدن دوباره F11 هم می توانید پنجره را به حالت قبلی باز گردانید


  آیا میدانید برآمدگی قلمبه انتهای كابل كامپیوتر به چه منظور می باشد؟

در یك سیستم كامپیوتر شخصی كه در اداره یا خانه دارید،معمولا” این برآمدگی را روی كابل ماوس صفحه كلید و مانیتور می توانید ببینید. همچنین روی سیم های منبع تغذیه وقتی كه یك دستگاه جانبی (مانند اسكنر یا چاپگر ) از یك انشعاب از آن استفاده می كند می توانید ببینید. این برآمدگی ها،Ferrite beads (مهره هیدروكسید آهن)یا بعضی وقت ها Ferrite Cloks نامیده می شوند. هدف اصلی آنها كاهش EMI (پارازیت های الكترو مغناطیسی)وrfi (پارازیت فركانس های رادیویی )است. یك برآمدگی (Feerrit bead ) شبیه یك مهره توخالی یا یك استوانه از جنس Ferrite (هیدوركسید آهن) است كه جسمی شبه مغناطیسی از جنس اكسید آهن زنگ آلیاژ شده با موادی دیگر می باشد این استوانه می تواند هنگام ساخت كابل دور آن گذاشته شود یا اینكه بعد از ساخت كابل بصورت دو قطعه كه كابل را گاز بگیرد قرار گیرد. حباب یا استوانه مواد پلاستیكی پوشیده شده بطوریكه اگر پلاستیك دور آن را بردارید، چیزی كه می یابند ماده سیاه استوانه ای مانند است. كامپیوترها دستگاه های نسبتاپرسر و صدایی هستند. مادربرد (برد اصلی )داخل كیس كامپیوتر نوساناتی در حدود 300 تا 1000 مگاهرتز در زمان كار ایجاد می كند. صفحه كلید پردازنده مخصوص به خود دارد كه آن نیز نوساناتی دارد. كارت گرافیك تشعشعات مخصوص به خود دارد تا بتواند مانتیور را راه اندازی كند. تمام این نوسانات پتانسیل پخش سیگنال های رادیویی در حد فركانس های خودشان را دارند. اكثر این پارازیت ها توسط كیس كه اطراف مادربرد و صفحه كلید قرار گرفته اند نابود می شوند. منبع دیگر شلوغی و نویزها كابل اتصال دستگاه ها است. این كابل ها دقیق و حساس عمل می كنند آنتن بزرگی برای سیگنال هایی كه روی آنها حركت می كنند می باشند،آنها سیگنال ها را با بازده خوبی پخش می كنند. سیگنال هایی كه آنها پخش می كنند می توانند مانع سیگنال های رادیویی یا تلویزیونی شود. كابل ها همچنین می توانند سیگنال ها را دریافت كرده و آنها را به داخل كیس بفرستد و در آن صورت ایجاد مشكل می كنند. یك ferrite bead خاصیت حذف سیگنال های پراكنده شده و خفه كردن RFI (پارازیت های رادیویی)داخل كابل را دارا می باشد و این دلیل اصلی تعبیه حباب در انتهای كابل است. بجای برگشت و انتقال به سمت پایین در كابل سیگنال های RFI در گرمای داخل حباب احاطه شده و مستهلك می شوند.
فشرده كردن فایلها توسط ویندوز XP

ویندوز xp برنامه مخفی جالبی در این زمینه دارد كه شما با استفاده از آن می توانید هرگونه فایل را فشرده كنید. IEXPRESS این كار را برایتان انجام می دهد.

این برنامه به صورت WIZARD طراحی شده است و شما براحتی می توانید با آن كار كنید. این برنامه پس از فشرده كردن فایلها ، فایل اجرائی تحویل شما میدهد كه این فایلها میتوانند روی هر سیستمی باز شوند.
كافیست در كادر RUN از منوی START كلمه IEXPRESS را تایپ كرده و اینتر را بزنید.
مراحل كار در زیر شرح داده شده است:
در ابتدا شما باید دستورالعمل فشرده سازی را تكمیل كنید. برای این كار در پنجره باز شده گزینه creat new self extraction directive file‌ را انتخاب كرده ، next را بزنید. گزینه Extract Files Only را انتخاب كرده ، مجدد Next كنید.
در این مرحله یك نام را برای عنوان بسته ایجاد شده تایپ كنید و دكمه Next را بزنید. حال اگر بخواهید هنگام نصب بسته، كاربر با پیغامی مواجه شده و پس از تایید آن بسته را نصب كند، می توانید این پیغام را در كادرPrompt User With وارد كنید. در غیر اینصورت No Prompt را برگزیده، Next را بزنید.
اگر میخواهید قبل از نصب یك توافق نامه برای كاربر نمایش داده شود، Display a License ‌را فعال كرده و فایل مربوطه را جستجو كنید.(این فایل را بایستی قبلا ایجاد كرده باشید این كار را میتوانید در یك محیط متنی انجام دهید.)
در غیر اینصورت Do Not Display a License را انتخاب و Next كنید.
در این مرحله با زدن دكمه Add فایلی را كه میخواهید فشرده شود انتخاب كنید.سپس دكمه Next را بزنید.
در قسمت بعد مشخص می كنید كه برنامه نصب، چگونه نمایش داده شود.با انتخاب Default آن را به حال خود رها كرده و Next كنید.
اگر میخواهید پس از نصب پیغامی برای كاربر نمایش داده شود، آن را در كادر Display Message وارد كنید.و گر نه No Message و سپس Next را بزنید.
حال یك مسیر و یك نام برای بسته برگزینید. با زدنNext مسیر فعلی را برای ذخیره قبول كرده و دوبار Next را بزنید تا فشرده سازی آغاز شود.
در پایان Finish‌ را كلیك كنید.اكنون میتوانید به محل تعیین شده رفته و بسته را مشاهده كنید.
همچنین با گرفتن Properties از فایل فشرده شده و فایل اولیه می توانید تغییر حجم آنها را مشاهده كنید.حتی میتوانید براحتی این بسته را به كامپیوترهای دیگر منتقل كنید.برای نصب كافیست برروی آن دابل كلیك كرده و مسیر قرارگرفتن آن را پس از نصب تعیین كنید.


 
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic